Image not available

Skorzystaj z aplikacji FaniMani kupując w Internecie.
To Ciebie nic nie kosztuje a dla nas będzie dużym wsparciem.
Więcej na www.fanimani.pl

2016 04 12 urodziny alfreda pruszkowKarol Wyrębkiewicz zwycięzcą turnieju scrabblowego, zorganizowanego z okazji 117. rocznicy urodzin wynalazcy scrabble i patrona Fundacji Umysł – Alfreda Buttsa. W rywalizacji wzięło udział 73 zawodników.

Fundacja Umysł po raz czwarty obchodzi Urodziny Alfreda, organizując turniej scrabblowy, który odbywa się zawsze w weekend najbliższy 13 kwietnia – dnia, w którym urodził się Alfred Butts. W tym roku odbył się on w Pruszkowie.

Rywalizacja była bardzo wyrównana – pośród 73 zawodników uczestniczących w rozgrywkach ponad 20 należy do ścisłej czołówki polskich scrabblistów. Najlepszy okazał się Karol Wyrębkiewicz. Drugie miejsce zajął Stanisław Rydzik, trzecie – Krzysztof Mówka. Najlepszą debiutantką została Agnieszka Tepli-Skoczylas a laureatem konkursu na temat Afreda Buttsa - Maciej Czupryniak.

Za zorganizowanie turnieju największe podziękowania kierujemy do Waldemara Czerwońca, członka Rady Programowej Fundacji Umysł. Jego działania wsparły firmy Granna, Świat Książki oraz Centrum Medyczne Eureka w Pruszkowie. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwał sędzia Mariusz Sylwestrzuk, przewodniczący Rady Programowej naszej fundacji. Z jego relacją można zapoznać się tutaj.

Scrabble to najbardziej popularna na świecie gra słowna. Najlepsi zawodnicy dysponują nie tylko ogromnym zasobem słownictwa, ale też znajomością taktyki oraz rachunku prawdopodobieństwa, co pozwala im w optymalny sposób wykorzystać pola premiowe na planszy czy możliwości związane z wymianą płytek.

Gra popularyzowana jest przez Fundację Umysł jako rozrywka umysłowa znakomicie rozwijająca znajomość języka polskiego wśród dzieci i młodzieży, a także jako aktywność sprzyjająca zachowaniu dobrej kondycji umysłu do późnej starości.