Image not available

Skorzystaj z aplikacji FaniMani kupując w Internecie.
To Ciebie nic nie kosztuje a dla nas będzie dużym wsparciem.
Więcej na www.fanimani.pl

W tym dziale prezentujemy aktualności z działalności Fundacji. Nasze osiągnięcia i osiągnięcia naszej Fundacji.

 

 www zwyciezcy

 

Pierwszy Zalesiański Turniej Scrabble przebiegał w kameralnej atmosferze. Do rozgrywek stanęło dziewięciu śmiałków, a właściwie śmiałkiń, bo było wśród nich aż osiem pań.

Największe gratulacje należą się najmłodszym zawodniczkom: Darii z Pilawy, lat 9, oraz Patrycji z Ustanowa, lat 12, uczennicom Szkoły Podstawowej w Zalesiu Górnym.

Zawodnicy rozegrali 3 rundy w czasie 25 min na grę na jednego zawodnika. Wszystkie 3 rundy wygrał Jakub Kowalski, który pokonał w pierwszej rundzie Julitę Gopsz-Stasiak, w drugiej Elżbietę Podkowińską, a w trzeciej - Katarzynę Gruszczyńską.

Organizatorzy przewidzieli też specjalne nagrody za ułożenie najwyżej punktowanych słów. W tej kategorii najlepszy okazał się również Jakub Kowalski, który położył skrabla PIECZARY za 78 punktów, oraz Elżbieta Podkowińska, która za słowo KIEDYŻ zdobyła aż 46 punktów.

Organizatorzy: "Seniorzy z Inicjatywą 2.0", Zespół Szkół W Zalesiu Górnym, Stowarzyszenie Rodziców TU, Biblioteka Miasta i Gminy Piaseczno i Klub Seniora oraz Fundacja "Umysł" –już dziś zapraszają na kolejny turniej. I liczymy, że będzie nas dużo, dużo więcej :)

 fotanawww2

 

I Zalesiański Turniej Scrabble odbędzie się w ramach projektu "Seniorzy z Inicjatywą 2.0". Fundacja Umysł wspiera tę szczytną inicjatywę sprzętem do gry i przeprowadzeniem rozgrywek. Przeprowadzimy też warsztaty scrabblowe przed turniejem.

O takim turnieju marzyliśmy od dawna: uczestnicy w każdym wieku, od lat 10 do 110 :) Amatorzy, którzy dopiero co nauczyli się grać w scrabble i będzie to ich absolutny debiut turniejowy.

Ze względu na pojemność sali liczbę uczestników musieliśmy ograniczyć do 40 - decyduje kolejność zgłoszeń. 
Miejsce rozgrywek: sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Zalesiu Górnym, Sarenki 20

Zapisy do turnieju na stronie www.pfs.org.pl lub mejlowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub telefonicznie 608 435723 albo też do godz. 9.30 w dniu turnieju.

Organizatorzy zapewniają: sprzęt do gry, nagrody, odznaki pamiątkowe oraz poczęstunek (ciasteczka dla zgłodniałych).

Dla chętnych odbędą się przygotowawcze warsztaty scrabblowe.
• dla dzieci 6 grudnia (wtorek) o godzinie 14.30 w Szkole Podstawowej w Zalesiu Górnym
• dla dorosłych 28 listopada (poniedziałek) o g. 12.00 w Bibliotece MiG Piaseczno, ul. Kościuszki 49

Zapraszają "Seniorzy z Inicjatywą 2.0", Zespół Szkół W Zalesiu Górnym, Stowarzyszenie Rodziców TU,
Biblioteka Miasta i Gminy Piaseczno i Klub Seniora oraz Fundacja "Umysł".

www

Już dzisiaj zapraszamy miłośników gier planszowych, ich rodziny i znajomych na wczasy scrabblowe, które odbędą się 16-23 lipca 2017r. Każdego dnia odbywać się będą rozmaite zajęcia scrabblowe: rozgrywki ligowe, belgijka, karpatka, szarlotka, turniej siódemek, blitz. 

 

"Wędrówki i planszówki" to wczasy rodzinne, które odbędą się w miejscowości Kowalowa w Górach Suchych. W okolicy doskonały teren dla amatorów pieszych wędrówek, długich spacerów, którzy po powrocie będą mogli spotkać się przy planszy. Zajęcia scrabblowe będą animowane przez instruktorów scrabblowych. 

 

W pobliżu magiczne Sokołowsko i szereg zabytków wartych zobaczenia: kościół parafialny św. Michała w Mieroszowie wzniesiony około 1427 roku, rynek w Mieroszowie, ze znajdującymi się przy nim kamienicami, drewniany kościółek św. Jadwigi w Rybnicy Leśnej z 1608 roku, ruiny średniowiecznego zamku Radosno, wzniesionego w II połowie XIII wieku, ruiny średniowiecznego zamku Rogowiec, wzniesionego przez Bolka I, a po czeskiej stronie skalne miasto Adrspach.

 

Zakwaterowanie: Gościniec „Eden”. Pokoje z pełnym węzłem sanitarnym.
Koszt pobytu: osoby grające: 700 zł; osoby towarzyszące: 560 zł

Warunkiem udziału jest zgłoszenie i wpłata zadatku w wysokości 300 zł do dnia 30 czerwca 2017r. na konto Fundacji UMYSŁ
VB Direct 88 2130 0004 2001 0591 8578 0001
tytułem: Imię, nazwisko, gracz/towarzyszący, WiP 2017.

Wczasy odbędą się, o ile zbierze się minimum 20 chętnych, w tym co najmniej 12 osób grających. W przypadku niezebrania wystarczającej liczby uczestników i odwołania imprezy wpłacone zadatki zostaną niezwłocznie zwrócone. W przypadku rezygnacji z udziału po 30 czerwca 2017r. zadatek nie zostanie zwrócony.

 

2016 04 12 urodziny alfreda pruszkowKarol Wyrębkiewicz zwycięzcą turnieju scrabblowego, zorganizowanego z okazji 117. rocznicy urodzin wynalazcy scrabble i patrona Fundacji Umysł – Alfreda Buttsa. W rywalizacji wzięło udział 73 zawodników.

Fundacja Umysł po raz czwarty obchodzi Urodziny Alfreda, organizując turniej scrabblowy, który odbywa się zawsze w weekend najbliższy 13 kwietnia – dnia, w którym urodził się Alfred Butts. W tym roku odbył się on w Pruszkowie.

Rywalizacja była bardzo wyrównana – pośród 73 zawodników uczestniczących w rozgrywkach ponad 20 należy do ścisłej czołówki polskich scrabblistów. Najlepszy okazał się Karol Wyrębkiewicz. Drugie miejsce zajął Stanisław Rydzik, trzecie – Krzysztof Mówka. Najlepszą debiutantką została Agnieszka Tepli-Skoczylas a laureatem konkursu na temat Afreda Buttsa - Maciej Czupryniak.

Za zorganizowanie turnieju największe podziękowania kierujemy do Waldemara Czerwońca, członka Rady Programowej Fundacji Umysł. Jego działania wsparły firmy Granna, Świat Książki oraz Centrum Medyczne Eureka w Pruszkowie. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwał sędzia Mariusz Sylwestrzuk, przewodniczący Rady Programowej naszej fundacji. Z jego relacją można zapoznać się tutaj.

Scrabble to najbardziej popularna na świecie gra słowna. Najlepsi zawodnicy dysponują nie tylko ogromnym zasobem słownictwa, ale też znajomością taktyki oraz rachunku prawdopodobieństwa, co pozwala im w optymalny sposób wykorzystać pola premiowe na planszy czy możliwości związane z wymianą płytek.

Gra popularyzowana jest przez Fundację Umysł jako rozrywka umysłowa znakomicie rozwijająca znajomość języka polskiego wśród dzieci i młodzieży, a także jako aktywność sprzyjająca zachowaniu dobrej kondycji umysłu do późnej starości.

Od 1 stycznia 2019 Fundacja realizuje projekt "Mali cyrkowcy" finansowany przez Fundację BGK w ramach programu "Na dobry początek!." W Przedszkolu Miejskim nr 7w Zgierzu starszaki z grupy IV, V i VI uczą się podstawowych umięjętności cyrkowych pod czujnym okiem instruktora.