Image not available

Skorzystaj z aplikacji FaniMani kupując w Internecie.
To Ciebie nic nie kosztuje a dla nas będzie dużym wsparciem.
Więcej na www.fanimani.pl

W tym dziale prezentujemy aktualności z działalności Fundacji. Nasze osiągnięcia i osiągnięcia naszej Fundacji.

 

 

 

 

"Mali cyrkowcy" zajęcia prowadzone w ramach grantu "Na dobry początek!" finansowanego przez Fundację BGK w Miejskim Przedszkolu nr 7 w Zgierzu. Na zajęciach trzy grupy starszaków poznawały tajniki sztuki cyrkowej - kręciły talerzami, żonglowali piłeczkami, chustami, obręczami. Poprzez zabawy z chustą animacyjną i tunelem animacyjnym oraz tulejami usprawniali się fizycznie, budowali bliskie relacje z równieśnikami. Dzieci podczas zabaw były spontaniczne, wykazywały zaangażowanie i pomimo trudności nie zniechęcały się. 

 

20190307 132647

 

 

 

 www zwyciezcy

 

Pierwszy Zalesiański Turniej Scrabble przebiegał w kameralnej atmosferze. Do rozgrywek stanęło dziewięciu śmiałków, a właściwie śmiałkiń, bo było wśród nich aż osiem pań.

Największe gratulacje należą się najmłodszym zawodniczkom: Darii z Pilawy, lat 9, oraz Patrycji z Ustanowa, lat 12, uczennicom Szkoły Podstawowej w Zalesiu Górnym.

Zawodnicy rozegrali 3 rundy w czasie 25 min na grę na jednego zawodnika. Wszystkie 3 rundy wygrał Jakub Kowalski, który pokonał w pierwszej rundzie Julitę Gopsz-Stasiak, w drugiej Elżbietę Podkowińską, a w trzeciej - Katarzynę Gruszczyńską.

Organizatorzy przewidzieli też specjalne nagrody za ułożenie najwyżej punktowanych słów. W tej kategorii najlepszy okazał się również Jakub Kowalski, który położył skrabla PIECZARY za 78 punktów, oraz Elżbieta Podkowińska, która za słowo KIEDYŻ zdobyła aż 46 punktów.

Organizatorzy: "Seniorzy z Inicjatywą 2.0", Zespół Szkół W Zalesiu Górnym, Stowarzyszenie Rodziców TU, Biblioteka Miasta i Gminy Piaseczno i Klub Seniora oraz Fundacja "Umysł" –już dziś zapraszają na kolejny turniej. I liczymy, że będzie nas dużo, dużo więcej :)

 fotanawww2

 

I Zalesiański Turniej Scrabble odbędzie się w ramach projektu "Seniorzy z Inicjatywą 2.0". Fundacja Umysł wspiera tę szczytną inicjatywę sprzętem do gry i przeprowadzeniem rozgrywek. Przeprowadzimy też warsztaty scrabblowe przed turniejem.

O takim turnieju marzyliśmy od dawna: uczestnicy w każdym wieku, od lat 10 do 110 :) Amatorzy, którzy dopiero co nauczyli się grać w scrabble i będzie to ich absolutny debiut turniejowy.

Ze względu na pojemność sali liczbę uczestników musieliśmy ograniczyć do 40 - decyduje kolejność zgłoszeń. 
Miejsce rozgrywek: sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Zalesiu Górnym, Sarenki 20

Zapisy do turnieju na stronie www.pfs.org.pl lub mejlowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub telefonicznie 608 435723 albo też do godz. 9.30 w dniu turnieju.

Organizatorzy zapewniają: sprzęt do gry, nagrody, odznaki pamiątkowe oraz poczęstunek (ciasteczka dla zgłodniałych).

Dla chętnych odbędą się przygotowawcze warsztaty scrabblowe.
• dla dzieci 6 grudnia (wtorek) o godzinie 14.30 w Szkole Podstawowej w Zalesiu Górnym
• dla dorosłych 28 listopada (poniedziałek) o g. 12.00 w Bibliotece MiG Piaseczno, ul. Kościuszki 49

Zapraszają "Seniorzy z Inicjatywą 2.0", Zespół Szkół W Zalesiu Górnym, Stowarzyszenie Rodziców TU,
Biblioteka Miasta i Gminy Piaseczno i Klub Seniora oraz Fundacja "Umysł".

www

Już dzisiaj zapraszamy miłośników gier planszowych, ich rodziny i znajomych na wczasy scrabblowe, które odbędą się 16-23 lipca 2017r. Każdego dnia odbywać się będą rozmaite zajęcia scrabblowe: rozgrywki ligowe, belgijka, karpatka, szarlotka, turniej siódemek, blitz. 

 

"Wędrówki i planszówki" to wczasy rodzinne, które odbędą się w miejscowości Kowalowa w Górach Suchych. W okolicy doskonały teren dla amatorów pieszych wędrówek, długich spacerów, którzy po powrocie będą mogli spotkać się przy planszy. Zajęcia scrabblowe będą animowane przez instruktorów scrabblowych. 

 

W pobliżu magiczne Sokołowsko i szereg zabytków wartych zobaczenia: kościół parafialny św. Michała w Mieroszowie wzniesiony około 1427 roku, rynek w Mieroszowie, ze znajdującymi się przy nim kamienicami, drewniany kościółek św. Jadwigi w Rybnicy Leśnej z 1608 roku, ruiny średniowiecznego zamku Radosno, wzniesionego w II połowie XIII wieku, ruiny średniowiecznego zamku Rogowiec, wzniesionego przez Bolka I, a po czeskiej stronie skalne miasto Adrspach.

 

Zakwaterowanie: Gościniec „Eden”. Pokoje z pełnym węzłem sanitarnym.
Koszt pobytu: osoby grające: 700 zł; osoby towarzyszące: 560 zł

Warunkiem udziału jest zgłoszenie i wpłata zadatku w wysokości 300 zł do dnia 30 czerwca 2017r. na konto Fundacji UMYSŁ
VB Direct 88 2130 0004 2001 0591 8578 0001
tytułem: Imię, nazwisko, gracz/towarzyszący, WiP 2017.

Wczasy odbędą się, o ile zbierze się minimum 20 chętnych, w tym co najmniej 12 osób grających. W przypadku niezebrania wystarczającej liczby uczestników i odwołania imprezy wpłacone zadatki zostaną niezwłocznie zwrócone. W przypadku rezygnacji z udziału po 30 czerwca 2017r. zadatek nie zostanie zwrócony.

 

Od 1 stycznia 2019 Fundacja realizuje projekt "Mali cyrkowcy" finansowany przez Fundację BGK w ramach programu "Na dobry początek!." W Przedszkolu Miejskim nr 7w Zgierzu starszaki z grupy IV, V i VI uczą się podstawowych umięjętności cyrkowych pod czujnym okiem instruktora.